Skip Navigation
 

08. STONEHENGE I PROMETEOMACHIA

STONEHENGE JAKO EFEKT DOLNOŚLĄSKIEJ METALURGII STALI STOPOWEJ

Zebrano najlepszych kamieniarzy angielskich, którzy orzekli, że DO BUDOWY STONEHENGE POTRZEBNE BYŁY NARZĘDZIA ZE STALI STOPOWEJ – takie jak do obróbki granitu. Ja od wielu lat TRĄBIĘ, że budowniczym Stonehenge był Chejron z Płocka, gdzie JEST architektura granitowa.

Jak mi wiadomo to architektura granitowa jest w 3 miejscach: na Śląsku, na Pomorzu Zachodnim i w Płocku – no i może w Danii? jako efekt Pomorza. Udało mi się zidentyfikować 2 herosów, którzy budowali z GRANITU: Pana i jego poprzednika Apolla, od którego pochodzi nazwa POLSKI, a Stonehenge awansuje Chejrona.

Nic mi nie wiadomo o prehistorycznej architekturze GRANITOWEJ w Czechach, a ponieważ neolityczne zamki są tylko na północnym stoku Sudetów i są niewątpliwie Polskie to były fortyfikowaniem granicy przed Chalibami dla OBRONY Metalurgii Stali STOPOWEJ na sudeckich Magnetytach i sobótczańskim CHROMIE. Profesor Włodzimierz Wojciechowski znalazł w prehistorycznym kamieniołomie na Sobótce koło 10 dłut DO GRANITU.

To SPYCHA metalurgię stali stopowej Przed PANA – do jego ojczyma Apolla, który zbudował CUD Zamku Granitowego na wrocławskim Piasku. Według mnie Apollo z CIESZYNA został zaproszony do Wrocławia wobec Groźby aneksji magnetytów sudeckich przez Chalibów – skąd fortyfikowanie granicy Zamkami Sudeckimi, jakich na południowym stoku Sudetów NIE MA. Pierwotnymi były metalurgie brdneńska i cieszyńska a Sudecka pojawiła się na skutek mariażu sudeckiego Magnetytu z sobótczańskim Chromem.

Ja trzymam Greków Za Jaja WEWNĘTRZNYMI kolumnami Antycznymi z ŻELAZOMIEDZI z Kielc, które zostały zastosowane przez Anatę w BAALOCHWALNI na krakowskim Libanie i libańskim BAALBEKU. Kolumny te nie mogły przetrwać, gdyż były rabowane na Stop do odlewania armat.

Krok z Krokowa-Pragi zbudował zamek Gross Comburg w Schwaebisch Hall a syn Chęsy Tryton anektował lewy brzeg Renu, gdzie zbudował wspaniałe romańskie katedry nadreńskie. Z tym wiąże się sprawa budowa katedry w Trewirze, która była prawdopodobnie Powtórzeniem hali SĄD na kieleckiej Karczówce, zbudowanej prawdopodobnie przez Pana z Wrocławia, który ZABEZPIECZYŁ technologię stali stopowej przed Chalibami, przeniesieniem jej do Kielc. Budowniczy stalowni kieleckich Chęsa został wygnany przez Erychtonosa z Bratysławy do Krokowa-Pragi, gdzie zbudował sobie na mauzoleum miniaturę Wallhali w Bydgoszczy w postaci rotundy-wieży WITA.

Ponieważ katedra trewirska Trytona ma 3 ZAMUROWANE KOLUMNY GRANITOWE to znaczy, że miała być w systemie kieleckiego SĄDU, ale Pan wyjechał do Wrocławia więc Katedrę trewirską ukończono w systemie filarowo-przyporowym. To pozwala nam iść DALEJ. Otóż Śnieżka z Pragi wysłała najmłodszego z braci Apisa na Lorda-Protektora osieroconego Horusa, którzy budowali katedrę WENECKĄ w systemie kolumnowo-wieńcowo-kopułowym. Jednak Kar-k'Orfeusz z Kielc stali zbrojeniowej na wieńce katedry weneckiej NIE PRZYSŁAŁ - wobec czego trzeba było ukończyć ja w systemie filarowo-przyporowym, co upowszechniło się jako architektura KLECIOWA. Z tej racji uważam Orfeusza za NAJWIĘKSZEGO ZBRODNIARZA ARCHITEKTONICZNEGO W HISTORII.

Syn Chronosa Chejron z Płocka anektował Brytanię, gdzie budował z Trytonem emporia-katedry i STONEHENGE – prawdopodobnie jako podstawę wieży nadmgielnej dla obserwatorium synoptycznego dla żeglugi La Machą do LA MANCHY. Jednak niezadowolony z tego Tartess sprowadził z Ameryki Egejów, których zakwaterował we Włoszech, i Hellenów, których zakwaterował w Brytanii.

Alessandra Capodiferro, PERŁY ARCHITEKTURY, od 4000 lat p.n.e.; ARKADY 2004

AC datuje Stonehenge na 4000 lat p.n.e., z czym zetknąłem się 30 lat temu. Gdy po śmierci Prof. Aleksandra Godlewskiego poszukiwałem jego zeszytu to ZAGINĄŁ, ale teraz chronologia Stonehenge "wydłuża się" i znaleziono nawet Grób Budowniczego Stonehenge kultury pucharów dzwonowatych, który spędził dzieciństwo nad jeziorem Bodeńskim, przy drodze z Wenecji do Brytanii. To jest oczywistym nonsensem, bo kultura pucharów dzwonowatych ZLIKWIDOWAŁA Stonehenge.

Wg mej systematyki to Stonehenge budował Chejron z Płocka po aneksji Brytanii jako nawigacyjną i meteorologiczną drewnianą wieżę nadmgielną. Triolity Stonehenge były prawdopodobnie dowożone z Walii ZEŚLUZOWANYM Avonem a na miejsce budowy przy pomocy TAMY napełniającej dolinę. Ponieważ teren wokół DREWNIANEGO Stonehenge był niwelowany warstwami łupka kamieniarskiego to widocznie produkowano tam z kamienia dowożonego rzeką KOSTKĘ na Drogę Ceremonialną, którą Egipcjanie użyli do budowy którejś z katedr ROMAŃSKICH. Katedra-emporium w Salisbury powinna istnieć w połowie III tysiącl. o czym świadczy OPUSZCZENIE Stonehenge jako ośrodka ceremonialnego. Kryterium mogą tu być też KRYPTY ROMAŃSKIE, właściwe Czechom i Niemcom – z czego można wnosić, że były budowane przez wspierającego Chejrona TRYTONA z Krokowa-Pragi.

https://gdziewyjechac.pl/52579/tu-powstal-harry-potter-co-zobaczyc-w-edynburgu-zwiedzajac-w-2-dni.html - Szkocja: ZAMEK CRAIGMILLAR

GRANITOWE SKLEPIENIA są Sprzed Posejdona, który budował z Cegły Duńskiej – jakby zamek budował Chejron z Płocka ??? Gdy przy budowie Forum Europejskiego przy ul. Mistrza Mikołaja odkopano szpaler kamieniczek z GRANITOWYMI sklepieniami to ZŁOŚLIWIE burzono je, bo ja twierdziłem że są Neolityczne więc mnie WYPĘDZONO. Kamień Poza TUFEM na sklepienia się NIE NADAJE, a po wprowadzeniu Cegły Duńskiej był NONSENSEM.

Po ucieczce z Brytanii przed Posejdonem Chejron budował kanał i katedrę w Ribe, która zachowała się, co daje możność badań dendrologicznych. Przy wykopaliskach Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim znaleziono dużo drewna, którego jednak NIE CHCIANO datować, choć jako komisarz WOAK domagałem się tego we Wrocławiu i Warszawie. Poza tym mam jeszcze 2 ASY: Ukryty przez Chęsę przed Erychtonosem pod I palisadą krakowskiego Okołu SKARB WIŚLAN jako fundusz na budowę I katedry w Visby na Gotlandii dla importu rudy szwedzkiej, oraz ukryty Przed Posejdonem w północnej wieży katedry płockiej Skarb kultury badeńskiej Erychtonosa.

Asejsmiczna włoska architektura STROPOWA powstała na dystrybucji żelaza i stali bohemskiej. Była ona kontynuowana przez Rzym, o czym świadczy bazylika cmentarna na stadionie Hannibala na Watykanie od rzymskiego Pozdrowienia Żałobnego PAMIĘTAJ O KANNACH. Rosjanie mówili, że Etruskowie mówili po ROSYJSKU a pan Paweł, że po polsku, co jest zrozumiałe w tym względzie, że pochodzili ze SŁOWIAŃSKIEJ Wenecji, której nazwa oznaczała Małą Wenedę-Bydgoszcz. Bazylika Voto Cannae byłaby więc PÓŹNYM DZIEŁEM architektury Stropowej, gdyż architektura etruska pochodziła od zbudowanej przez Neptuna ze Strzegomia katedry florenckiej. Pierwotnym dziełem włoskiej architektury Stropowej była prawdopodobnie katedra Prometeusza w Palermo.

Po północy obejrzałem w TV National Geographic film "TAJEMNICE STONEHENGE – Atlantyda epoki kamienia". Film koncentruje się na Drewnianym Stonehenge, zbudowanym RÓWNOCZEŚNIE z Kamiennym, które datowano DENDROLOGICZNIE na poł. III tysiącl. pne. Pale Drewnianego Stonehenge były jednak WYMIENIANE, wobec czego datowanie odnosi się do OSTATNIEJ WYMIANY PALI, tak jak Astronomiczne datowanie Kamiennego Stonehenge do ostatniej KOREKTY astronomicznej.

Drewniane Stonehenge jest otoczonym szerokim i głębokim rowem w postaci nieregularnego koła, połączonym krótkim kanałem z rzeką Avon. Podobne rowy były po obu stronach Drogi Ceremonialnej od Avonu do Kamiennego Stonehenge – jakby napełniane TAMĄ z Avonu? Głosiłem, że Stonehenge było budowane przez ZEŚLUZOWANIE Avonu, który TAMĄ w Downton napełniał dolinę czy kanał budowlany, co umożliwiało dowóz obrobionych triolitów z rozbieraniem tratew in situ.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekrety-stonehenge-2014-10 http://fishki.net/46388-stroitelstvo-stounhendzha-108-foto.html

Mamy tutaj dokumentację FOTOGRAFICZNĄ budowy Stonehenge jako ŚWIĄTYNI MASOŃSKIEJ w roku 1908. Nie wiemy tylko, czy to jest Dokumentacja PEŁNA, bo mogła to być tylko ODBUDOWA z częściową Rekonstrukcją. W tym kromlechu są triolity bardzo zwietrzałe, na których są RYTY, uważane przez naukowców za autentyczne, oraz triolity NOWE, pochodzące z REKONSTRUKCJI. Pomiary astronomiczne Stonehenge zostały dokonane już w r. 1901. Ryty Toporów Bojowych są Podpisami wojowników kultury pucharów lejkowatych Gereona z KRAKOWA, czyli 3400 lat pne.

Jeśli ktoś nie wierzy, że moja chronologia STONEHENGE Strzela i Zabija to mogę wykazać: Stonehenge – tak Drewniane jak Kamienne – to Środkowoeuropejska Atlantyda, datowana DENDROLOGICZNIE na l. 5100-4900, bo Astronomiczne Rondele poza Polską, Wschodnimi Niemcami i Czechami nie są znane - PARDON z wyjątkiem Salisbury, ale potem pojawiają się w postaci kamiennych kromlechów jako świątyń Kalendarza Słonecznego na 4 Przesileniach Cyklu Słońca. Z tej racji miałem prawo wyprowadzić oba Rondele w Salisbury z Megalitycznego Płocka. Rondel Drewniany został wprawdzie odatowany Dendrologicznie na połowę III tysiącl, ale na podstawie OSTATNIEJ Wymiany Pali, dokonywanych co kilkadziesiąt lat, co potem było Niemożliwe wobec Dyktatu Egipskiego.

W Płocku Megalitycznym kultury badeńskiej odkopano na Zamku Biskupim piec STALOWNICZY, którego Stalownicy podczas oblężenia zjedli z głodu dziewczynkę… Po ZNIWELOWANIU Stalowni zbudowano na tym miejscu obecny Klasztorek a według mnie Prebendę. Ponieważ Zelnik po zbudowaniu CEGLANEGO muru Starówki wywiózł stalowników i murarzy do Rygi, gdzie utworzył Metalurgię Ryską, to znaczy, że uciekał przed Posejdonem z Poznaniana, co datuje Głodowe Oblężenie na Zelnika? II Zagadką jest śmierć księżniczek z zamku w Kruszy Zamkowej w Inowrocławiu, które poległy w walce z Zelnikiem lub Posejdonem ???

https://lubimyczytac.pl/serial-wladca-pierscieni-z-data-premiery-tworcy-pokazali-tez-pierwsze-zdjecie-z-superprodukcji?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName

Wiedziałem, że tytuł WŁADCA PIERŚCIENI pochodzi od Polskiej Waluty zwanej Obrączkami Skroniowymi, noszonymi przez kobiety przy diademach-kaszkietach – skąd KASA. Walutę tą przyniosła kultura badeńska Erychtonosa z Bratysławy, a dzięki eksploatowanej już w neolicie Wielkiej Miedzi Kieleckiej zrobiła u nas Furorę i utrzymała się aż do wprowadzonej przez Prawdziców srebrnej monety arabskiej z Samarkandy.

Wiedziałem też, że nazwisko Tolkiena pochodzi od Tolkmicka i że ma on pruski indygenat Bałtyjski, co mogło mieć wpływ na wybranie go przez Anglików do redagowania Tej Sagi. Anglicy zazdrościli Skandynawom kapitału ludowego, zainicjowanego przez fiński epos narodowy KALEWALA a wywalczony przez WIKINGOLOGIĘ, więc Anglicy chcieli powtórzyć Drogę Młynarza.

Ponieważ ŚRÓDZIEMIE to Środek Ziemi, co do Anglii nie pasuje, to zacząłem spekulować, że podstawą faktograficzną Władcy Pierścieni mogły być mity mazurskie, które Tolkien mógł znać od babki. W ten sposób zbliżyłem się do Megalitycznego Płocka, gdzie chciałem zlokalizować festiwale Szekspirowski i Tolkienowski, w zamkach HERMANORUM (Więzienie Pruskie) i a’MAZON (Zoo) która to nazwa zrobiła ŚWIATOWĄ karierę kapitałową, bo w Płocku nikt tego Nie Chciał.

Tak molestowałem Anglików, aż ujawnili, że podstawa faktograficzną Władcy Pierścieni jest Kronika Oksfordzka sprzed 8 tysięcy lat, którą bezpośrednio przed I.WŚ oczytali wojskowi kryptolodzy angielscy. Byłem tym uszczęśliwiony, gdyż kojarzyło fabułę z Chejronem z Płocka, który 7 tysięcy lat temu dokonał aneksji kanału LA MANCHE i podjął budowę STONEHENGE jako WIEŻY nawigacyjnej, nadmgielnej, astronomicznej, synoptycznej i meteorologicznej, którą ukończył jego pogromca, Posejdon z Poznania, sekwojami francuskimi.

https://marucha.wordpress.com/2021/12/01/wolne-tematy-81-2021/ Ad. 180 MIASTA WAROWNE W ZACHODNIOPOMORSKIM (discover.pl)

W okresie Międzywonennym na polsko-niemieckiej konferencji historycznej strona polska oświadczyła, że BRANDENBURCZYCY PO PRZEKROCZENIU ODRY W CIĄGU STU LAT NIE ZBUDOWALI ANI JEDNEGO MURU MIEJSKIEGO, ANI JEDNEGO ZAMKU I ANI JEDNEGO KOŚCIOŁA, z czym Niemcy musieli się zgodzić, bo to nie była historiografia Hitlerowska.

Brandenburczycy przekroczyli zaś Odrę w wyniku wojny Rekuperacyjnej: Gdy w r. 1246 Bolesław Dziki prowadził śledztwo w/s wziętego pod Legnicą przez mieszczan średzkich MAJESTATYCZNEGO skarbu Czyngis Chana (ponad 30 ton biżuterii) to przyszła wieść o zajęciu przez Książąt Krajeńskich Poznania, gdzie na zamku Staromiejskim był Skarbiec Śląski. Wobec tego niemieccy najemnicy Bolesława wzięli go na arkan i powlekli ZA KOŃMI do Legnicy, gdzie wypłacili sobie honorarium w postaci Ziemi Lubuskiej.

Według mej https://www.wandaluzja.pl to w Poznaniu są 3 fazy Wału DREWNIANO-ZIEMNEGO. III faza była budowana Przeciw Posejdonowi, który po zdobyciu tego Wału podjął budowę miasta Cegłą Duńską, wytwarzaną do Dziś. Miejskim pałacem Posejdona był zespół Dominikański teraz Jezuicki a jego pałacem Imperialnym były Koszary Pruskie na Cytadeli.

Największym fenomenem POSEJDONIADY był jednak Kanał Barlinecki – nazwany przez Zdzicha Myśliborskim ??? To wymaga SPIĘTRZENIA WARTY w Santoku-Gorzowie, co byłoby pracą Nie Lada !!! do czego mogła zmusić Pana Oceanów tylko NIEMOŻNOŚĆ Zdobycia Dolnej Odry. To zaś znaczy, że fortyfikowanie miast Dolnej Odry kamieniem NARZUTOWYM było Przeciw Posejdonowi, który MUSIAŁ budować Kanał Barlinecki. James I. Nienhuis, TAJEMNICE EPOKI LODOWEJ – Cywilizacja „Królów Mórz” prawdziwym budowniczym Wielkiej Piramidy i megalitów całego świata, C 2006, Wydawnictwo AMBER Spółka Z o.o, Warszawa 2008.

Gdy w połowie lat 60. ogłosiłem Meksykańską Genezę Kultury Megalitycznej to starano się mnie skaptować do JUDEOBRYTANII. Odrzuciłem to, gdyż Stonehenge łączyłem z Panem Oceanów Posejdonem i POSEJDONIĄ-Wielkopolską a Synami Posejdona byli Polacy. Posejdon był jednak wyraźnie kulturą pucharów lejkowatych a według NIEMIECKIEJ systematyki archeologicznej kultura pucharów lejkowatych To Grecy… Ariami-Słowianami była dopiero II fala megalitycznych żeglarzy: kultura amfor kulistych, przyprowadzona na Wybrzeże Bursztynowe przez Wandaluza.

Posejdon ZBUDOWAŁ wytwarzaną do dziś Cegłą Duńską POSONIUM-Poznań a Wandaluz ZDOBYŁ Borodziej-Bydgoszcz. Nawet Nie Zdobył, bo został zdobyty po jego klęsce i śmierci na Wolinie i nazwany na jego cześć WENEDĄ. Gdy we wspaniałej farze wrocławskiej odegrano WANDALUZJĘ – o przybyciu na Wybrzeże Bursztynowe Wielkiego Ludu Słowian – bo była ona DWUKROTNIE palona napalmem przez Ludowe Wojsko Polskie.

Serenowie dogadali się jednak z Hellenami o granicy na Wiśle, Gople i górnej Warcie, co wobec Sejmu w Poznaniu dało nam Majestatyczny tytuł SYNÓW POSEJDONA. Do Grakcha I wszyscy władcy Lechii byli POSEJDONIDAMI a niektórzy tą Pra-Polskę celebrują do dziś: https://www.praslowianie.pl/praslowianie-slowianska-europa-kultura-pucharow-lejkowatych-prapolska.html//

Ostatnio dokonano odbudowy Fortu GAJ w Strzegomie, który był zamkiem Pana Mórz, posejdonidy NEPTUNA spod Troi. Wielokrotnie wnosiłem o zakup przez UAM ruiny Najwspanialszego Pałacu Mykeńskiego w PYLOS na Peloponezie, jako zbudowanego przez posejdonidę Pelopsa i jego żonę Hiperdameę, która zafundowała mu znaleziony przez Amerykanów najwspanialszy grobowiec mykeński.

Ostatnim aktem Judeobrytanii był Wenecki MOJŻESZ Berlusconiego-Kadafiego za 10 miliardów Euro z Brukseli – choć wykazywałem jego Błazeństwo wobec techniki moskiewsko-warszawskiej, według UNESCO za 467 milionów E. To za tego Weneckiego Mojżesza Sarkozy kazał obciąć Kadafiemu BEZ ZNIECZULENIA stopę.

https://www.o2.pl/informacje/sensacyjne-odkrycie-archeologow-w-polsce-te-slady-maja-nawet-6000-lat-6914227777297120a
"Jak się okazuje, w całej Europie zlokalizowano do tej pory około 130 podobnych obiektów. Najwięcej rondeli odkryto jak dotąd w Austrii, w Polsce mamy ich ponad 20. Obiekty powstawały między 4850 a 4600 rokiem p.n.e., czyli w okresie neolitu. Struktury te są najstarszymi przykładami monumentalnej architektury na naszym kontynencie."

W Niemczech Rondele były datowane DENDROLOGICZNIE z dokładnością do Jednego Roku. Dzięki temu wiemy, że STONEHENGE było budowane w latach 4850 – 4600 pne. To daje nam datację przybycia do Poznania Pana Oceanów POSEJDONA, który kazał Stonehenge ukończyć sekwojami francuskimi.

https://www.praslowianie.pl/praslowianie-slowianska-europa-kultura-pucharow-lejkowatych-prapolska.html

KULTURA PUCHARÓW LEJKOWATYCH I NARODZINY PRA-POLSK
Kultura Pucharów Lejkowatych:
- Szlaki migracji z Kotliny Karpackiej
- Rondle na szlakach przemarszu
- Zasięg Kultury Pucharów Lejkowatych
- Grobowce typu kujawskiego
- Miejsca, o których mowa w
- Pierwsze kultury pra-polskie

Z Menu ZNIKNĄŁ rozdział Rondele Na Szlakach Przemarszu.

Towarzystwo Rowerowe TRIGLAV zafundowało nam teorię PRASŁOWIANIE.PL. Teoria ta wywodzi się z WALKI archeologów czeskich z polskimi w latach 60, w której Czesi Wykazywali, że kultura pucharów lejkowatych pochodzi Znad Dunaju, gdy Polacy kwalifikowali ja jako kulturę ATLANTYCKĄ z Wysp Duńskich. Ja to przerwałem kwalifikacją Kultur Atlantyckich jako Megalitycznych Kultur Żeglarskich z AMERYKI.

Potem musiałem przyznać za Janem Kowalczykiem (Zmierzch Epoki Kamienia, Ossolineum 1971) że Kultura Pucharów Dzwonowatych była Imperializmem Egipskim, jak wcześniej „stawiał to” Gordon Childe. Amerykańską genezę Kultury Pucharów Lejkowatych i Kultury Amfor Kulistych UTRZYMAŁEM.

Z czeskiej HEREZJI o pochodzeniu Kultury Pucharów Lejkowatych ZNAD DUNAJU wyrosła teoria PRAPOLSKI, którą ja ignorowałem jako Niedorzeczną. Była to jednak doktryna FINANSOWA Przeciwko Mnie czyli teorii Megalitycznych Kultur Żeglarskich, którą Historyzowałem PROMETEOMACHIĄ jako walką tytanów o tytuł Pana Oceanów, którą wygrał Posejdon, który zbudował Poznań wytwarzaną do Dziś CEGŁĄ DUŃSKĄ.

To awansowało Pana Oceanów na twórcę Kultury Pucharów Lejkowatych, którą działacze Prasłowianie.pl datują od roku 5.000 do 3.700 pne. Ponieważ mej datacji STONEHENGE jako dzieła Chejrona z Płocka (Władca Pierścieni) pognębić się nie dało to Stonehenge jako efekt ŚRODKOWOEURUROPEJSKICH Rondeli (4.850 a 4.600) jest datowane na Koniec tej Architektury, ale udało mi się podłączyć Posejdona do Stonehenge przez jego Przykaz UKOŃCZENIA STONEHENGE sekwojami francuskimi.

To datuje początek Kultury Pucharów Lejkowatych, tak jak Stonehenge, na lata lata 4.600 p.n.e. NIENAWIŚĆ Posejdona do Prometeusza wynikała z Zamknięcia przez Prometeusza dla Posejdona drogi do Europy przez AZORY.

Dziś 17.VIII.23 w godz. 9:00-9:30 obejrzałem na kanale BBC EARTH naukowy film STONEHENGE: ZAGADKA ZAGINIONEGO KRĘGU.
Stwierdzono, że Kamieniołom BŁĘKITNYCH KAMINI został odnaleziony w górach Presley Hills i odatowany jako Ośrodek TECHNOLOGICZNY na 3.300 lat p.n.e., co ZGADZA się z podbojem Brytanii przez Gereona-Gerwazego z Krakowa, czego WYRAŹNYM śladem jest KILKASET rytów Topora Bojowego na megalitach STONEHENGE – subkultury pucharów lejkowatych z Europy Środkowej.
Ponieważ stwierdzono, że Stonehenge NIE ZOSTAŁO ZBUDOWANE W SALIZBURY, tylko ODTWORZONE Z KAMIENI ROZEBRANEGO Kromlechu w Presley, to daje to do myślenia, że ryty topora bojowego na megalitach Stonehenge są PODPISAMI żołnierzy Gerwazego, którzy PRZEWLEKALI megality z Presley do Salizbury ???
Kilkakrotnie tłumaczyłem, że datowanie KAMIENNEGO Stonehenge w Salizbury na podstawie DENDROLOGII sąsiedniego DREWNIENEGO Stonehenge nie ma sensu, gdyż pale Drewnianego Stonehenge musiały być co 200 lat WYMIENIANE.
 
 
« powrót|drukuj