Skip Navigation
 

08. STONEHENGE I PROMETEOMACHIA

STONEHENGE JAKO EFEKT DOLNOŚLĄSKIEJ METALURGII STALI STOPOWEJ

Zebrano najlepszych kamieniarzy angielskich, którzy orzekli, że DO BUDOWY STONEHENGE POTRZEBNE BYŁY NARZĘDZIA ZE STALI STOPOWEJ – takie jak do obróbki granitu. Ja od wielu lat TRĄBIĘ, że budowniczym Stonehenge był Chejron z Płocka, gdzie JEST architektura granitowa.

Jak mi wiadomo to architektura granitowa jest w 3 miejscach: na Śląsku, na Pomorzu Zachodnim i w Płocku – no i może w Danii? jako efekt Pomorza. Udało mi się zidentyfikować 2 herosów, którzy budowali z GRANITU: Pana i jego ojczyma Apolla, od którego pochodzi nazwa POLSKI, a Stonehenge awansuje Chejrona.

Nic mi nie wiadomo o prehistorycznej architekturze GRANITOWEJ w Czechach, a ponieważ neolityczne zamki są tylko na północnym stoku Sudetów to były fortyfikowaniem granicy przed Chalibami dla OBRONY Metalurgii Stali STOPOWEJ na sudeckich Magnetytach i sobótczańskim CHROMIE. Profesor Włodzimierz Wojciechowski znalazł w prehistorycznym kamieniołomie na Sobótce koło 10 dłut DO GRANITU.

To SPYCHA śląską metalurgię stali stopowej Przed PANA – do jego ojczyma Apolla, który zbudował CUD Zamku Granitowego na wrocławskim Piasku. Według mnie Apollo z CIESZYNA był baronem metalurgii górnośląsko-morawskiej, ale został wezwany do Wrocławia wobec Groźby aneksji magnetytów sudeckich przez Chalibów – skąd Fortyfikowanie Granicy Zamkami Sudeckimi. Pierwotnymi były metalurgie brdneńska i cieszyńska a Sudecka pojawiła się na skutek mariażu sudeckiego Magnetytu z sobótczańskim Chromem.

Domyślałem się, że zamek CHOJNIK zbudował dopiero Chejron z Płocka. Ja trzymam Greków Za Jaja WEWNĘTRZNYMI kolumnami Antycznymi z ŻELAZOMIEDZI z Kielc, które zostały zastosowane Po Raz Pierwszy przez Anatę w BAALOCHWALNI na krakowskim Libanie i libańskim BAALBEKU. Kolumny te nie mogły przetrwać, gdyż były rabowane na Stop do odlewania armat.

Krok z Krokowa-Pragi zbudował zamek Gross Comburg w Schwaebisch Hall a syn Chęsy Tryton anektował lewy brzeg Renu, gdzie zbudował wspaniałe romańskie katedry nadreńskie. Syn Chronosa Chejron z Płocka anektował zaś Brytanię, gdzie budował z Trytonem emporia-katedry i STONEHENGE – prawdopodobnie na podstawę wieży nadmgielnej dla obserwatorium synoptycznego dla żeglugi La Machą do LA MANCHY. Niezadowolony jednak z tego Tartess sprowadził z Ameryki Egejów, których zakwaterował we Włoszech, i Hellenów, których zakwaterował w Brytanii.

Alessandra Capodiferro, PERŁY ARCHITEKTURY, od 4000 lat p.n.e.; ARKADY 2004

AC datuje Stonehenge na 4000 lat p.n.e., z czym zetknąłem się 30 lat temu. Gdy po śmierci Prof. Aleksandra Godlewskiego poszukiwałem jego zeszytu to ZAGINĄŁ, ale teraz chronologia Stonehenge "wydłuża się" i znaleziono nawet Grób Budowniczego Stonehenge kultury pucharów dzwonowatych, który spędził dzieciństwo nad jeziorem Bodeńskim, przy drodze z Wenecji do Brytanii. To jest oczywistym nonsensem, bo kultura pucharów dzwonowatych ZLIKWIDOWAŁA Stonehenge.

Wg mej systematyki to Stonehenge budował Chejron z Płocka po aneksji Brytanii jako nawigacyjną i meteorologiczną drewnianą wieżę nadmgielną. Triolity Stonehenge były prawdopodobnie dowożone z Walii ZEŚLUZOWANYM Avonem a na miejsce budowy przy pomocy TAMY napełniającej dolinę. Ponieważ teren wokół DREWNIANEGO Stonehenge był niwelowany warstwami łupka kamieniarskiego to widocznie produkowano tam z kamienia dowożonego rzeką KOSTKĘ na Drogę Ceremonialną, którą Egipcjanie użyli do budowy którejś z katedr ROMAŃSKICH. Katedra-emporium w Salisbury powinna istnieć w połowie III tysiącl. o czym świadczy OPUSZCZENIE Stonehenge jako ośrodka ceremonialnego. Kryterium mogą tu być też KRYPTY ROMAŃSKIE, właściwe Czechom i Niemcom – z czego można wnosić, że były budowane przez wspierającego Chejrona TRYTONA z Krokowa-Pragi.

https://gdziewyjechac.pl/52579/tu-powstal-harry-potter-co-zobaczyc-w-edynburgu-zwiedzajac-w-2-dni.html - Szkocja: ZAMEK CRAIGMILLAR

GRANITOWE SKLEPIENIA jest Sprzed Posejdona, który budował z Cegły Duńskiej – jakby zamek budował Chejron z Płocka ??? Gdy przy budowie Forum Europejskiego przy ul. Mistrza Mikołaja odkopano szpaler kamieniczek z GRANITOWYMI sklepieniami to ZŁOŚLIWIE burzono je, bo ja twierdziłem że są Neolityczne więc mnie WYPĘDZONO. Kamień Poza TUFEM na sklepienia się NIE NADAJE, toteż po wprowadzeniu Cegły Duńskiej był NONSENSEM.

Po ucieczce z Brytanii przed Posejdonem Chejron budował kanał i katedrę w Ribe, która zachowała się, co daje możność badań dendrologicznych. Podczas wykopalisk Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim znaleziono wielkie ilości drewna, którego jednak NIE CHCIANO datować, choć jako komisarz WOAK domagałem się tego we Wrocławiu i Warszawie. Poza tym mam jeszcze 2 ASY: Ukryty przez Chęsę przed Erychtonosem pod I palisadą krakowskiego Okołu SKARB WIŚLAN jako fundusz na budowę I katedry w Visby na Gotlandii dla importu rudy szwedzkiej, oraz ukryty Przed Posejdonem w północnej wieży katedry płockiej Skarb kultury Badeńskiej Erychtonosa.

Asejsmiczna włoska architektura PRECYZYJNA powstała na dystrybucji żelaza i stali bohemskiej. Była ona kontynuowana przez Rzym, o czym świadczy bazylika cmentarna na stadionie Hannibala na Watykanie od rzymskiego pozdrowienia żałobnego PAMIĘTAJ O KANNACH. Rosjanie mówili, że Etruskowie mówili po ROSYJSKU a pan Paweł, że po polsku, co jest zrozumiałe w tym względzie, że pochodzili ze SŁOWIAŃSKIEJ Wenecji, której nazwa oznaczała Małą Wenedę-Bydgoszcz. Bazylika Voto Cannae byłaby więc OSTATNIM DZIEŁEM architektury Precyzyjnej, gdyż architektura etruska pochodziła od zbudowanej przez Neptuna ze Strzegomia katedry florenckiej. Pierwotnym dziełem architektury Precyzyjnej była prawdopodobnie katedra Prometeusza w Palermo.

Po północy obejrzałem w TV National Geographic film "TAJEMNICE STONEHENGE – Atlantyda epoki kamienia". Film koncentruje się na Drewnianym Stonehenge, zbudowanym RÓWNOCZEŚNIE z Kamiennym, które datowano na podstawie DENDROLOGII na poł. III tysiącl. pne. Pale Drewnianego Stonehenge były jednak WYMIENIANE, wobec czego datowanie odnosi się do OSTATNIEJ WYMIANY PALI, tak jak Astronomiczne datowanie Kamiennego Stonehenge do ostatniej KOREKTY astronomicznej.

Drewniane Stonehenge jest otoczonym szerokim i głębokim rowem w postaci nieregularnego koła, połączonym krótkim kanałem z rzeką Avon. Podobne rowy były po obu stronach Drogi Ceremonialnej od Avonu do Kamiennego Stonehenge – jakby napełniane TAMĄ z Avonu? Głosiłem, że Stonehenge było budowane przez ZEŚLUZOWANIE Avonu, który TAMĄ w Downton napełniał dolinę czy kanał budowlany, co umożliwiało dowóz obrobionych triolitów z rozbieraniem tratew in situ.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekrety-stonehenge-2014-10 http://fishki.net/46388-stroitelstvo-stounhendzha-108-foto.html

Mamy tutaj dokumentację FOTOGRAFICZNĄ budowy Stonehenge jako ŚWIĄTYNI MASOŃSKIEJ w roku 1908. Nie wiemy tylko, czy to jest Dokumentacja PEŁNA, bo mogła to być tylko ODBUDOWA z częściową Rekonstrukcją. W tym kromlechu są triolity bardzo zwietrzałe, na których są RYTY, uważane przez naukowców za autentyczne, oraz triolity NOWE, pochodzące z REKONSTRUKCJI. Pomiary astronomiczne Stonehenge zostały dokonane już w r. 1901. Ryty Toporów Bojowych są Podpisami wojowników kultury pucharów lejkowatych Gereona z KRAKOWA, czyli 3400 lat pne.

Jeśli ktoś nie wierzy, że moja chronologia STONEHENGE Strzela i Zabija to mogę wykazać: Stonehenge – tak Drewniane jak Kamienne – to Środkowoeuropejska Atlantyda, datowana DENDROLOGICZNIE na l. 5100-4900, bo Astronomiczne Rondele poza Polską, Wschodnimi Niemcami i Czechami nie są znane - PARDON z wyjątkiem Salisbury, ale potem pojawiają się w postaci kamiennych kromlechów jako świątyń Kalendarza Słonecznego na 4 Przesileniach Cyklu Słońca. Z tej racji miałem prawo wyprowadzić oba Rondele w Salisbury z Megalitycznego Płocka. Rondel Drewniany został wprawdzie odatowany Dendrologicznie na połowę III tysiącl, ale na podstawie OSTATNIEJ Wymiany Pali, dokonywanych co kilkadziesiąt lat, co potem było Niemożliwe wobec Dyktatu Egipskiego.

W Płocku Megalitycznym kultury badeńskiej odkopano na Zamku Biskupim piec STALOWNICZY, którego Stalownicy podczas oblężenia zjedli z głodu dziewczynkę… Bezpośrednio po tym na miejscu Stalowni zbudowano obecny Klasztorek a według mnie I Pałacyk Biskupi. Zelnik zaś po zbudowaniu CEGLANEGO muru Starówki wywiózł stalowników i murarzy do Rygi, gdzie utworzył Metalurgię Ryską, na rudzie szwedzkiej i węglu westwalskim, a gdy Posejdon odciął mu ten węgiel to zbudował kanał Wener-Wetter, gdzie śmieje się TRYUMFALNIE jak Jerzy Robert Nowak.

Skoro Egipcjanie Zlikwidowali Stonehenge, to co zrobili z KOSTKĄ Drogi Ceremonialnej? produkowanej w pobliżu Drewnianego Stonehenge, o czym świadczą warstwy niwelacyjne z Łupka Kamieniarskiego. Można powiedzieć, że została wykorzystana na drogę Ważniejszą lub BUDULEC?

Mamy tu Archeologiczną datę Likwidacji Stonehenge, które jako Latarnia Morska oraz Nadmgielna wieża astronomiczna i meteorologiczna z sekwoi francuskich była imperializmowi egipskiemu Niepotrzebna. Filarem tego imperializmu były stalownie kieleckie, toteż NIEZBĘDNA była budowa Imperialnego Wawelu.

W połowie IV tysiącl. pne Brytania została podbita przez subkulturę Toporów Bojowych kultury pucharów lejkowatych, której wojownicy podpisali się na megalitach Stonehenge SETKAMI swych toporków z Krakowa.

Prometeusz najpierw wysłał syna DeuKALiona do Meksyku Po Posiłki, które odesłał Nad Ren, a po zbudowaniu OBECNEJ katedry w Palermo wyprawił się do Bohemii, aby zdobyć technologię ŻELAZA. Tu stawił mu czoło przybyły z Jutlandii Chejron, którego pokonał i Przykuł do Pręgierza na Chojniku.

Wobec tego do Bohemii wyprawił się Łabą Posejdon, który pojmał Prometeusza i Przykuł w miejsce Chejrona, każąc mu co jakiś czas wycinać jakąś cześć ciała, że ten stał się żywym preparatem anatomicznym. Tak Posejdon Ukoronował się na KRÓLA OCEANÓW, zdobył KILKA metalurgii i Osiadł nad WARTĄ - co było chyba najbardziej Małpią Koronacją w Histiorii...

Posejdon zbudował POSONIUM-Poznań i swój Pałac na Cytadeli, który znamy jako Koszary Pruskie. Prusacy chcąc nastraszyć Polaków wycieli odwieczny las, który skrywał polską twierdzę. 40 lat temu MUSIAŁEM dokonać Salta Mortale choć bez ŚRUBY Olgi Korbut, deklarując, że Koszary Pruskie to zamek LECH. Kościoły Posejdona były z cegły Duńskiej, wytwarzanej do Dziś, i zachowały się jako TARGOWE.
 
 
« powrót|drukuj