Skip Navigation
 

09. WOJNA BOGÓW I GOTYK NADWIŚLAŃSKI

Lwów

We Lwowie jest WYSOKI ZAMEK i zamek NISKI zwany Cesarskim, z racji, że do budowy twierdzy LWÓW były tam koszary Austriackie a wcześniej Polskie. Budowniczym zamku Niskiego był król Kazimierz III Wielki, który później zbudował moskiewski KREML i zainicjował budowę Gotyckiej Moskwy, ukończoną przez Borysa Godunowa. Wcześniej była to GIGANTYCZNA Białokamienna Moskwa, którą rozebrano na wapno dla Moskwy Gotyckiej, z 3 pierścieniami murów obronnych.

Gdyby Ukraińcy wiedzieli, że Wysoki Zamek jest kultury trypolskiej to by na budowę tam wieży telewizyjnej nie zezwolili, bo jest Niestosowna i SZPECĄCA. Poza tym Lwów jest prawdopodobnie najstarszym po czeskiej Pradze i Poznaniu zachowanym w pierwotnym kształcie miastem w Europie. Wnoszę to stąd, że Najładniejsze Miasto Polski PRZEMYŚL zostało zbudowane po aneksji dorzecza górnej Wisły przez kulturę trypolską po klęsce Buzyrysa z Asklepiosem ze Lwowa. Najważniejszy w Przemyślu był most na Sanie, który zachował się jako wiadukt Ogrodowy Najładniejszego w Polsce Zamku KRASICZYN.

KRASICZYN jest w systemie Przemyśla jak KSIĄŻ wobec Wałbrzycha, który był centrum metalurgii wałbrzyskiej na kowarskich magnetytach i wałbrzyskim węglu. Przemyśl był zaś największym we wczesnośredniowiecznej Polsce ośrodkiem górnictwa soli odkrywkowej, która ZAOPATRYWAŁA RUŚ, toteż budowa Najpiękniejszego Miasta i Najpiękniejszego Zamku była efektem SOLI PRZEMYSKIEJ, stąd nazwa Przemyśl. Rycerzom ruskim płacono żołd solą przemyską, skąd kapitulacja pod Poznaniem w roku 1157, gdyż Fryderyk I Barbarossa zorganizował dostawy na Ruś Soli Krymskiej, wobec czego rycerze ruscy do Poznania jechać NIE MUSIELI.

Wojna Bogów zaczęła się od napadu starszego syna Posejdona Buzyrysa na Lwów. Asklepios zabił jednak Buzyrysa i jego syna i dokonał podboju dorzecza Górnej Wisły oraz lewobrzeża Odry, ale Ostrów Tumski we Wrocławiu obronił młodszy syn Posejdona Innachos. Innachos zbudował farę wrocławską św. Elżbiety, która stała się wzorcem architektury farnej Niemiec Południowych oraz far meklemburskich do Mont-Saint-Michel jako emporium żelaza sudeckiego, co przeniosło Wojnę Bogów na Zatokę Biskajską.

Posejdonidzi trzymali się dzięki metalurgii wałbrzyskiej, dzięki której zbudowali w Bydgoszczy koszary MŁYNY ROTHERA i finansowali tą wojnę. Jednak gdy syn Asklepiosa Machaon podjął budowę Wspaniałego Torunia jako ośrodka metalurgii powiślańskiej – na szwedzkiej rudzie i nadbużańskim węglu – to sprawa Posejdonidów była PRZEGRANA. Wyjściem okazało się małżeństwo syna Innachosa Foreneusza-FRANCJONA z Pragą z Krokowa, która została nakłoniona do małżeństwa z HIPOPOTAMEM Nadrenią.

Jako komisarz WOAK wykopalisk archeologicznych Franza J. Straussa na wrocławskim Ostrowie Tumskim zrelacjonowałem Zamki po obu stronach Młynówki. Ponieważ Innachos budował na Ostrowie wielki gród RUSZTOWY to Asklepios, który zbudował kościół św. św. Stanisława i Wacława przy Świdnickiej podjął budowę takiego kościoła na zamku Piaskowym, żeby WIDZIEĆ, co się na tym Ostrowie dzieje. Wobec tego Innachos podjął budowę dwóch ogromnych wież, żeby Widzieć, co się dzieje Za Tym Kościołem...

Wobec aliasu matrymonialnego Wrocławia z Pragą Asklepios wycofał się za Wisłę i Wisłokę a młoda para udała się do Nadrenii, gdzie podjęła budowę miasta Jakiego Nie Było i Nie Będzie, które nazwali PRAGĄ. Manifestacją pojednania miedzy obu dynastiami była budowa Imperialnych zamków na jednym planie: AMAZONA w Płocku i OVERSBURGA w Kolonii. To im się prawie udało, ale Tartess-Tanger nasłał na nich Hellenów skandynawskich, którzy Foreneusza ZABILI. Praga z czwórką dzieci wróciła do Krokowa, który zaczęto zwać PRAGĄ a Pradze nad Renem Hellenowie przywrócili starą nazwę od DeuKALIONA.

Tak, dzięki najlepszemu kamieniowi budowlanemu i architektonicznemu, powstała Architektura Nadreńska DUMA NIEMIEC.
 
 
« powrót|drukuj