Skip Navigation
 

35. STRZELNO PRZEMÓWIŁO

Wojna Palatynów

Wolne tematy (67 – 2021) « Dziennik gajowego Maruchy (wordpress.com) - Ad. 135. Wolne tematy (68 – 2021) « Dziennik gajowego Maruchy (wordpress.com) - Ad. 41:

Władysław Herman miał widocznie lęk wysokości, bo nie mógł mieszkać na AMAZONIE, więc po przeniesieniu do Płocka kazał zbudować Pałac Królewski. Pałacem administrował Biskup, więc gdy król pruski rewindykował Pałac Królewski, żeby przebudować go na WIĘZIENIE to Eminencja musiała budować OBECNY Pałac Biskupi.

Z tą sprawą miałem Diabelski Młyn, bo gamonie zaczęły krzyczę, że ZNALEZIONO PALATIUM WŁADYSŁAWA HERMANA. – CO ZA PALATIUM ??? myślę sobie, co okazało się Basztą Granitową, więc musiałem tłumaczyć Jadaczom Fekaliów Pruskich, że Baszta Granitowa nadawała się dla Kajdaniarzy, więc Komuś bardzo zależy na Uwięzieniu króla polskiego ???

Podobna sprawa była w Bydgoszczy, którą Herman Po Rozwodzie dał Przecławie-Jadwidze z Prawdziców. Ponieważ ta widocznie w starym KRYSPINIE mieszkać Nie Mogła to zbudowała sobie Pałać Książęcy, którego król widocznie pozazdrościł, bo zabrał jej Bydgoszcz i dał Trzebnicę. Pałac Książęcy w Bydgoszczy Prusacy również przebudowali na WIĘZIENIE.

W Trzebnicy Przecława – imię od bitwy pod Przecławą nad Łabą – nawiązała komitywę z palatynem Magnusem Włastem. Magnus był opozycjonistą Palatyna-kanclerza Sieciecha więc ta namówiła go do osadzenia w Kruszwicy Zbigniewa, co ten zrobił to w r. 1093. Kruszwica chciała jednak rządzić Polską, jak londyńska City Anglią więc Palatyn-kanclerz dokonał w roku 1096 okrutnej pacyfikacji Kruszwicy, grabiąc banki kruszwickie, gdzie trzymało pieniądze wielu rycerzy, którzy skrzyknęli się w sile aż SZEŚCIU HUFCÓW!!!

Ponieważ król BRZYDZIŁ SIĘ Skrwawionym Srebrem to Sieciech bił z niego SIECIECHY. Tego było Ślązakom Nadto, więc ponownie wystąpili się na Palatyna-kanclerza. W Kruszwicy było 5 zamków: KRUSZ, GRODZKI, ŁAGIEWNIK i BRODZKI a na Świątnikach BISKUPI. Łagiewnik i Brodzki były zbudowane przez Popiela I Gnuśnego za kontrybucję francuską i połączone wiaduktem, który Fryderyk II kazał rozebrać na budowę twierdzy GRUDZIĄDZ. Ponieważ król skapitulował Sieciecha płynąc do niego łodzią to znaczy, że Sieciech bronił się w Kruszu.

Sieciech udał się do swych włości pod Krakowem a kanclerzem został Magnus. Sieciech miał dobre stosunki w Turkami, którzy atakowali Polskę i Węgry a Magnus dążył do Rozprawy z Turkami więc Węgrzy, który okupowali Kraków, odesłali Sieciecha w Kajdanach do Płocka. Tam stanął przed Sądem Królewskim, który – pod naciskiem kanclerza – skazał go na Oślepienie.

To dawało Magnusowi wolną rękę do wojny z Turkami, których armia JEROZOLIMSKA została rozgromiona przez Polaków i Węgrów, wobec czego krzyżowcy I krucjaty zajęli Jerozolimę BEZ WALKI. Okupującego Azję Mniejszą Magnusa Własta nazywano tam DANISZMENDA - co pochodziło prawdopodobnie od przezwiska Duńska Menda. Pod rokiem 1104 w Kronice Węgierskiej zapisano UMARŁ KRÓL MAGNUS.

W akcie Podziału Polski Zbigniew otrzymał Mazowsze i Wielkopolskę. Skutkiem tego było jego wystąpienie jako Protektora KOLONII, która zachachmęciła Skarbiec Cesarski. Gdy jednak armia Zbigniewa stanęła nad Łabą to Bolesław III wypędzając Zbigniewa z Poznania i Płocka. Ten uciekł do Swego Wroga króla niemieckiego a Protektorem Kolonii został Bolesław III. Skutkiem tego była Największa Bitwa Średniowiecza, na Psim Polu, jak nazywano pastwiska przegonowe europejskiego handlu bydłem.

Zbigniew powrócił do swej matki w Trzebnicy, gdzie został oślepiony, co przedstawia rzeźba OŚLEPIENIE z fary trzebnickiej, którą Niemcy WYRZUCILI przy brutalnej neogotyzacji. Fara miała być dużo większa, ale została Ocenzurowana, gdyż Wieża i rzeźby są na kościół DWUKROTNIE większy. Zegar na Ratuszu wrocławskim BĘKART jest też z trzebnickiej wieży farnej. Walczyłem o zrobienie filmu o Bękarcie z obsługującym go zegarnikiem Lwowskim, ale NIE DOPUSZCZONO.

Nie zgodziłem się z Profesorem Labudą, że Piękny Kamień w Pieśni o Horwatach to Kamieniec Podolski. KAMIENIEC jest nazwą relatywną "mniejszego kamienia", wobec czego był też kamień WIĘKSZY, a ponieważ Kamieniec jest Górą to musiała istnieć Góra Większa. Tą Górą Większą był prawdopodobnie Mohylew Podolski, gdzie zamek MOHYŁA powinien być Powyżej ujścia Niemyi do Dniestru: https://www.google.com/maps/place/Mohyl%C3%B3w+Podolski,+Obw%C3%B3d+winnicki,+Ukraina/@48.4583209,27.760514,325m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47332f71c133e713:0x7ec7b5e6a715f567!8m2!3d48.4584391!4d27.7929285/

Jest pytanie, CZYJA to była Mogiła? co tłumaczyłem, że Lacha Afrykańskiego, który po podpisaniu Pokoju w Adrianopolu w 568 r. zatrzymał się nad Dniestrem i do Kalisza Nie Wrócił. W czasach historycznych stolicą Podola nie był jednak Mohylew a HORWAT Czerwony, skąd Czerwonogród-Zaleszczyki. Jeśli zaś idzie o zamek MOHYŁA-Mogiła to został on rozebrany przez Turków po bitwie pod Chocimiem, gdy Wiadomo Było, że Polacy Kaczawę-Odesę rewindykują, więc Turcy rozbudowywali twierdzę w Banderach.

Po bitwie pod Połtawą Karol XII uciekł do Bander, które oblegli Turcy. Gdy król grał z generałami w szachy to przez okno wpadł pocisk turecki i zabił generałów a Mazepę ranił śmiertelnie. Ponieważ po drugiej stronie Dniestru byli już Rosjanie to Karol nakłonił polskiego komendanta do kapitulacji przed Turkami.

Doktor Zalewski twierdzi, że tym Piotrem Wielkim był holenderski komandor, bo prawdziwy Piotr I umarł w r. 1705 w Bastylii jako Człowiek w Żelaznej Masce. Jest Żelazna Maska KARDYNAŁA MAZARINIEGO, który miał w niej być więziony Bastylii w roku 1698, co jest absurdem. W roku tym był jednak w Paryżu Piotr I.

https://astrahistoria.pl/boleslaw-zwany-zapomnianym-legenda-o-potepionym-polskim-krolu/

Doktor Szwagrzyk zapytał mnie, czy moneta HODOMIRUS Jest Prawdziców? czemu przytaknąłem i nie pomyliłem się. Teraz mamy szkopuł z przypisywaną Bolesławowi Zapomnianemu monetą z łacińskim monogramem B. Z. i cyrylickim imieniem BOAESL…

To jest jednak moneta młodocianego Bolesława III jako ZAMACH NA ZBIGNIEWA. Moneta ta została wybita bezpośrednio po bitwie pod Przemyślem w r. 1099, w której Polacy i Węgrzy rozgromili armię Jerozolimską. Uzgodniono wówczas, że Zbigniew zaatakuje Niemcy w obronie Zbuntowanej Kolonii a Bolesław poprowadzi Polaków, Węgrów i RUSINÓW na Jerozolimę, czego manifestacją była moneta BOAESL… z krzyżem JEROZOLIMSKIM i Bolesławem w Płaszczu Pątniczym.

Stało się jednak inaczej bo Polaków, Węgrów i Rusinów poprowadziła do Azji Mniejszej Duńska Menda a Bolesław III zaatakował Poznań i Płock – wobec czego Zbigniew skapitulował przed Henrykiem V a Protektorem Kolonii ogłosił się Bolesław III.
 
 
« powrót|drukuj