Skip Navigation
 

11. SERENOWIE I IMPERIALIZM EGIPSKI

Piramidy

PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU

W początku XII 2006 media podały, że EKSPERCI AMERYKAŃSCY I FRANCUSCY STWIERDZILI, IŻ PIRAMIDY EGIPSKIE BUDOWANO Z BETONU. Dla mnie jest to ważne, gdyż w szkole podstawowej w Myśliborzu nauczycielka historii mówiła, że Szukano kamieniołomu z którego był kamień na piramidy, i znaleziono taką skałę tylko w Afryce Południowej. Dziś jednak wiadomo, że TAKA SKAŁA w przyrodzie nie występuje.

Gdy przeczytałem, że w piramidzie Cheopsa znaleziono dłuto do obróbki kamienia, ZALANĄ betonem stalową kątownicę i ślady piły DIAMENTOWEJ to ogłosiłem, że ciosy kamienne Pałacu Pana we Wrocławiu obrabiano piłą diamentową a cement na budowę piramid egipskich pochodził z Istrii, co POTWIERDZONO w piramidach w Bośni, budowanych z betonu z domieszką ŻWIRU. CEMENT na budowę piramid powinien pochodzić z Istrii, gdzie mamy dobry wapień i węgiel. Znaczy to, że w Istrii BYŁY CEMENTOWNIE EGIPSKIE a nazwa półwyspu pochodzi od Drogi do Dunaju-ISTERU.

Złoto archeologiczne pojawiło się w Bułgarii 4000 l. pne, co było argumentem za bałkańskim pochodzeniem metalurgii brązu. To jest argumentem, że Skarb Cheopsa, o którym pisze Prus w Faraonie, nie był miedziany. Skarb ten pochodził z wywłaszczenia świątyń przez Snofrena, co dało mu 100.000 robotników budowlanych ze środkami utrzymania w postaci folwarków, którzy przez 10 lat budowali TAMĘ NA NILU w Kairze, która Napełniała KANAŁY BUDOWLANE piramid.

W połowie lat 80. spowodowało to aferę, gdyż 2 francuskich egiptologów "wywnioskowało" z mych pism, że Skarb Cheopsa jest POD JEGO PIRAMIDĄ. Ja bowiem interpretowałem KANAŁY NA PUSTYNI jako napełniane TAMĄ Snofrena na Nilu dla dowozu bloków megalitycznych a teraz CEMENTU z Istrii przez śluzę w Kairze. Tłumaczy to też megalityczne mury poligonalne jako LANE z betonu lub bazaltu topionego fosforem, o czym zdaje się świadczyć III krypta katedry wrocławskiej, gdzie sprowadziłem w r. 1996 Bundestag, który finansował odbudowę krypty II.

ŻELBETOWE budownictwo egipskie znane jest na całym świecie. Jest ono niszczone jako XIX-wieczne, ale pojawiło się z EGIPSKĄ kulturą pucharów dzwonowatych i zanikło po upadku Starego Państwa w roku 2181 pne. Spadek po tej kulturze przejęła Rzesza Albańska (kultura unietycka) ze stolicą w Pradze i Sejmem Śląskim we Wrocławiu. Stalownictwo Kieleckie zagarnęli Ariowie z Asgardu-Kijowa.
 
 
« powrót|drukuj