Skip Navigation
 

35. STRZELNO PRZEMÓWIŁO

Kapłan Jan

Wolne tematy (11 – 2022) « Dziennik gajowego Maruchy (wordpress.com) 153. JanuszT said – 2022-02-11 (Piątek) @ 10:57:55 TAJNA WŁADZA W ŚREDNIOWIECZU – JAN PREZBITER

Chodzi tu o najbardziej bodaj zmitologizowaną w średniowieczu postać Kapłana Jana z KITANU czyli Chin Prawdziców.

Sprawa Kapłana Jana zaczęła się od tajnego listu cesarza Południowego Sung do Jadwigi Przecławy z Prawdziców w Trzebnicy, którą Władysław Herman jej dał ZA WYSZOGRÓD-Bydgoszcz, gdzie zbudowała sobie pałac Książęcy – obecnie Więzienie Pruskie. Cesarz pisał do Swej Ciotki – jak ją nazwał – że Seldzucy wybierają się na Podbój Chin, za pokonanie których obiecał Skarbiec Prawdziców w Tuwie. Jadwiga wiedziała o Skarbcu Prawdziców w Tuwie a zagarnięcia Złota Azji przez Turków przesądzało o losie Państw Krzyżowych na Bliskim Wschodzie. Jadwiga zaprosiła więc do Trzebnicy arcybiskupa Gnieźnieńskiego Jakuba ze Żnina i Piotra Włostowica z Wrocławia.

Postanowili powiadomić o tym IMPERATORA Bolesława III, który ogłosił Mobilizację, w trakcie której został jednak zamordowany przez Prawdziców. Na czele Krucjaty stanął więc Piotr Włostowic z tytułem Marszałka Pryncypatu.

Krucjata udała się do Samarkandy, co zapobiegło przechwycenie jej przez Turków, których armia została pokonana w trzydniowej bitwie a Turcy wycofali się do Azji Mniejszej, wobec czego Piotr mógł zająć się Złotem Azji w Tuwie. Turcy nie dali jednak za wygraną i w 1141 r. uderzyli ponownie na Samarkandę w sojuszu z szachem perskim, ale znowu ponieśli klęskę.

To umożliwiło Piotrowi przewiezienia Złota Azji Wielkim Spławem Syberyjskim i Spławem Wołżańskim do Skarbca Włastów w MODLINIE. Piotr jednak nie chciał dać tego Złota pryncepsowi więc ten kazał go został oślepić i objęzyczyć.

Po podgojeniu ran Piotr udał się Piechotą do Poznania, gdzie stanął w rynku Na Prośbie. To wywołało wojnę domową, na którą prynceps wezwał Rusinów a opozycja Pomorzan. Bitwę pod Poznaniem wygrał książę Szczeciński, co zainicjowało nowy ustrój zwany Feudalnym Władztwem Gruntowym, wyłożonym w MAGNA CARTA. Zainicjowało to jednak II Krucjatę, w której Henryk Lew Poprowadził na Połabie DZIESIĘĆ razy więcej krzyżowców niż cesarz na Bliski Wschód a Duńczycy i Anglicy ZDOBYLI SZCZECIN.

Po II bitwie pod Samarkandą Piotr Włostowic napisał do Władców Zachody list z Pouczeniami co do walk z muzułmanami pod którym podpisał się jako Kapłan Jan. Napisał: JA MAM CAŁE GÓRY ZŁOTA. ALE NIE KOPIĄ GO LUDZIE W WIELKIM ZNOJU, TAK JAK U WAS, ALE MYSZY I MRÓWKI. Uchodziło to za wierutną bujdę, ale w XIX wieku znaleziono gryzonie i mrówki, które – gdy da się im jeść – przekopują pracowicie złotonośną ziemię w poszukiwaniu samorodków i drobin złota. To są świstaki indyjskie i mrówki kalifornijskie.

Nazwa KARAKITAJE była stosowna dla Polaków, bo znaczyła Czarni Prawdzice. Prawdzice podjęli bowiem podbój Syberii i Chin z KITEŻU, dziś Niżny Nowogród. Najpierw utworzyli Królestwo Liao w Mandżurii – od LWA Prawdziców – a potem z Karachanidami z Samarkandy i Piastami ze Szczecina dokonali Zjednoczenia Chin jako CESARSTWO SUNG. Rosjanie dokonali badań archeologicznych w skarbcu Prawdziców w Tuwie, zwanym przez krajowców Glinianym Domem. To prostokątna twierdza z kilkunastoma symetrycznie usytuowanymi pawilonami, które do niczego innego poza przechowywaniem skarbów się nie nadają. Poza wałem obronnym znaleziono tylko Grób Skandynawa.

W Zawichoście odnaleziono skarb monet z okresu piastowskiego
22 października 2021 by Krystian Styczyński 0

Skarb odkryto w dawnej wsi Trójca, aktualnie leżącej w mieście Zawichost, w województwie Świętokrzyskim. Odkryto ponad 1800 monet władców piastowskich, poczynając od Bolesława Szczodrego do czasów Bolesława Kędzierzawego. Do podobniej sytuacji doszło już miesiąc temu, gdy odkryto ołowianą bullę książęcą. W mieście Zawichost leżącego niedaleko Sandomierza. Dokładnie w byłej wsi […]

W latach 30. XX wieku odkryto w Zawichoście 2 skarby: W jednym było 600 kilkadziesiąt monet Władysława Wygnańca a w II 600 kilkadziesiąt monet Bolesława IV. Ona skarby zostały jednak POMIESZANE.

To są skarby RESTRTKCYJNE: Gdy Rusini szli z pomocą Władysłwowi II to ZDELEGALIOWANO monety Bolesława IV, a po bitwie pod Poznaniem zdelegalizowano monety Władysława II.

 
 
« powrót|drukuj