Skip Navigation
 

06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Tunele między zamkami

Podziemna sieć tuneli przecina całą Europę - wp.pl | dodano: 2011-08-05 (13:47) 111 opinii; Człowiek z epoki kamienia stworzył ogromną sieć podziemnych tuneli przecinających całą Europę od Szkocji aż po Turcję.

Austriacki archeolog dr Heinrich Kusche, który zbadał "gęstą siatkę" na zdjęciach SATELITARNYCH Europy, przekonuje, że dowody istnienia tych tuneli zostały odnalezione pod setkami neolitycznych osad na całym kontynencie. W swej książce - „Secrets Of The Underground Door To An Ancient World” - Kusch pisze, że fakt, iż tak wiele tuneli przetrwało 12 tysięcy lat, wykazując, że pierwotnie sieć tych tuneli musiała być ogromna.

Ja nie sięgam Technicznie w przeszłość 12 tysięcy lat, ale powinien to robić GDAŃSK skoro Grecy śpiewali mu JESTEŚ WIELKI... już 10 tysięcy lat temu.

W Europie było TYSIĄCE takich tuneli – od Szkocji na północy po Morze Śródziemne na południu. Większość z nich jest niewielka – mają zaledwie 70 cm szerokości, czyli tyle, ile potrzeba, żeby przeszedł nimi człowiek. Znajduje się w nich wiele szerszych miejsc, ślepych zaułków i małych zakamarków, ale też większych „pomieszczeń”, w których można było siedzieć albo coś przechowywać.

Oczywiście nie wszystkie tunele są ze sobą połączone, ale gdyby podsumować ich długość – tworzą gigantyczną podziemną sieć.

Niektórzy eksperci uważają, że tunele powstały jako kryjówki przed drapieżnikami, inna grupa naukowców sądzi jednak, że były używane jak dzisiejsze autostrady – służyły ludziom do bezpiecznego przemieszczania się niezależnie od toczących się na powierzchni wojen czy sytuacji związanej z pogodą.

W swojej książce Kusch zaznaczył też, że pierwsze kaplice były często budowane przy wejściach do tuneli, prawdopodobnie dlatego, że Kościół starał się odciąć od pogańskich tradycji, których symbolem były podziemne szlaki.

Zwróciłem kiedyś uwagę na podziemny kanał Trewir-Kolonia, który miał dostarczać doskonałą wodę trewirską. Kanał był uważany za RZYMSKI, ale zwróciłem uwagę na podobieństwo do kanałów ARMEŃSKICH wokół jeziora Wan, które były datowane na II tysiącl. pne.

Kiedyś byłem na odczycie, na którym prelegent mówił, że Gruzini przetrwali SETKI najazdów tureckich i perskich, gdyż pobudowali zamki, połączone TUNELAMI.

Niemcy reklamują się turystycznie jako KRAJ 10 TYSIĘCY ZAMKÓW. Otóż wg mnie tunele te miały sens jako LOCHY ZAMKOWE – jak w Gruzji – ale to są tunele NEOLITYCZNE - ponoć nawet sprzed 12 tysięcy lat !!!??? Ja badając polskie zamki stwierdziłem ze zdziwieniem, że zdecydowana większość z nich jest NEOLITYCZNA. Neolityczne są wszystkie zamku jurajskie i sudeckie, gdyż do czasu powstania STALOWNICTWA kieleckiego były to ośrodki metalurgiczne.

Nie ja pierwszy to stwierdziłem, gdyż Adam Szelągowski pisze w książce "WSCHÓD I ZACHÓD – Zagadnienia z dziejów cywilizacyi, Lwów 1912", o znajdowanych w ruinach polskich zamków kamiennych siekierach. Dr Krzysztof Jaworski mówił mi też, że zgłosił się do niego badacz zamku Wleń, z pytaniem, czy znalezioną w warstwie UŻYTKOWEJ Kamienną Siekierę zamieścić w sprawozdaniu?

Mój wniosek, że odkryte przez Kuscha neolityczne tunele były lochami zamkowymi został potwierdzony archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie znajdowano na podstawie onej siatki satelitarnej rekultywowane rolniczo zamki.

Ostatnio Kusch zidentyfikował tunel miedzy Szkocją a Turcją sprzed 12 tysięcy lat lat. Skojarzyłem to ze znalezieniem przez archeologów amerykańskich na mezolitycznym cmentarzu w Pakistanie FACHOWO plombowanych zębów i zapodań historiografii greckiej, że Ateńczycy byli HOŁDOWNIKAMI Pana z Gdańska od roku 7118 pne ???

Sprawę Szkieletu Księżniczki Małorzaty wyjaśniłem 45 lat temu. Pisałem o tym w Słowie Polskim i Biuletynie Numizmatycznym. Doktor Rusek dostał w Warszawie polecenie Wyjaśnienia grubych brakteatów śląskich, do których rościli Czesi, czego podjąłem się. Stwierdziłem, że to są monety Świnków z Wałbrzycha – z czym ma związek szkielet Księżniczki Małgorzaty w Grodnie.

Nie była to jednak księżniczka tylko córka kasztelana Świnków, która została uwiedziona przez pocztmistrza Piastów i wciągnięta do spisku na graniczny zamek GRODNO. Spisek wydał się więc pocztmistrza strącono ze skały a kasztelanówna została skazana na ZAMUROWANIE. https://dorzeczy.pl/historia/191005/bobolice-zamek-podrobka.html// Jacek Komuda, BOBOLICE - ZAMEK PODRÓBKA?

Rekonstrukcja BOBOLIC jest Sto Razy Lepsza od Dziewiętnastowiecznych Rekonstrukcji Niemieckich. Niemcy swymi Rekonstrukcjami zniszczyli wiele Wspaniałych Zamków, bo to był Manieryzm, natomiast Rekonstrukcja Bobolic jest Historyzacyjna w dobrym tego słowa znaczeniu. Trzeba rekonstruować Historyzacyjnie, co się w Bobolicach udało – dzięki zaangażowaniu specjalistów i kłótniom między nimi. Historyzacyjnym błędem było tylko metrykowanie zamków jurajskich Kazimierzem Wielkim, gdy to są zamki Greckiego Boga Prapoczątku Jura-Uranosa czy Apolla z Cieszyna jako budowniczych metalurgii jurajskiej?

Zamkami Kazimierza Wielkiego jest zamek Cesarski we Lwowie zwany NISKIM, bo WYSOKI jest kultury trypolskiej, czy moskiewski KREML więc nazywanie zamków jurajskich Kazimierzowskimi jest grą Odbytniczą w Moulin Rouge. Na zamku Wysokim był skarbiec Rzeczypospolitej, zdobyty zdradą polskiego dragona przez Krzywonosa-Camerona, którego Krzywonos kazał zaraz Powiesić.

W Jurze zamkiem Kazimierzowskim może tam być tylko Pieskowa Skała jako PSIARNIA Parku Łowieckiego. Dr Franc Zalewski wykazał, że OGRODZIENIEC był budowany techniką kamieniołomów krakowskich, opuszczonych 7 tysięcy lat temu.

Profesor Czapliński mówił, że Niemcy PIELĘGNUJĄ Malownicze Ruiny nad Renem jako pomniki FRANCUSKIEGO BARBARZYŃSTWA w Wojnie Trzydziestoletniej. NIE ODBUDOWANIE Zamków Jurajskich byłaby więc pielęgnacją Barbarzyństwa Szwedzkiego. Sęk w tym, że taka Pielęgnacja DROGO KOSZTUJE, bo Zamki Nie Pracują – czego przykładem jest spalony przez Szwedów Sejmowy KRZYŻTOPÓR, który Zarabia TYSIĄCE Razy Mniej od niespalonego rówieśnego GOSTOMIANU.

Jednym z pomników Francuskiego Barbarzyństwa jest HEIDELBERG. Ponieważ nad Renem zostałem zaatakowany przez Kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda to powołano Konkurencję: Heidelberg – Mont-Saint-Michel. Skutek był taki, że bilety do Piwiarni-Heidelberg wzrosły STOKROTNIE a do Ikony Francji nieznacznie. Nie pozwoliłem też Kochankowi Hitlera na budowę ażurowego mostu do MSMi wnioskiem tramwaju podziemnego.

Niemcy Głowili się nad metryką Heidelbergu, co tłumaczyłem bitwą na Psim Polu. Mieszczanie kolońscy w sojuszu ze Zbigniewem zburzyli BLIŹNIAK płockiego Amazona i Katedrę, a po wygnaniu Zbigniewa przeszli na stronę Bolesława III. Doszło do bitwy na Psim Polu – bodaj największej w średniowieczu – w której cesarz Henryk V schronił się u Czechów, którzy uwięzili go jako Bankruta, bo skarbiec cesarski zarekwirowali mieszczanie kolońscy. Henryk V po uwolnieniu podjął budowę Nowej Stolicy w HEIDELBERGU.
 
 
« powrót|drukuj