Skip Navigation
 

06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Apollo

Edmund Małachowicz, WROCŁAW MA WYSPACH – Rozwój urbanistyczny i architektoniczny, Wrocław-Warszawa-Kraków-Gdańsk-Łódź, Zakład Narodowy imienia Ossolińskich, wydawnictwo 1981.

Ponieważ NIE UZNAŁEM tej książki to Profesor Czerner NAWYMYŚLAŁ MI I NAGROZIŁ. Po każdej tyradzie odpowiadałem DZIĘKUJĘ i kierowałem się do wyjścia, ale on znowu naskakiwał na mnie i WRZESZCZAŁ. W ten sposób ZALEGALIZOWANO książkę Mistrza Masońskiego i TRUCICIELA.

Z racji mapy II https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_lendzielska // która ma wprawdzie błędy, ale potwierdza węgierskie skojarzenie, że to Kultura Polska – wtórna do Kultury Naddunajskiej - mogę Wrócić do MOJEJ stratygrafii Wrocławia, zniszczonej przez Małachowicza i Czernera.

ZAMEK z czerwonego granitu kłodzkiego WIOLETTA VILLAS na Wyspie Piaskowej był częścią granitowej tamy Hala Targowa – Plac Bema. Tamę tą zbudowano PRZED skierowaniem Odry przez zamek WOJNÓW z koryta Widawy na Stare Miasto, wobec czego poziom Oławy przy ujściu do Odry wzrósł o KILKA METRÓW.

Wobec tego Chlewy Biskupie na Ostrowie Tumskim znalazły się KILKA METRÓW pod wodą. Ponieważ są one między Placem Katedralnym za Zamkiem Biskupim to dla utrzymania łączności miedzy nimi wbijano w dno PALE 10-metrowe, na których zbudowano GÓRNE Chlewy Biskupie, spod których fekalia Zabierała Odra. Gdy Odra pod II Chlewami zamuliła się to kanał został zakopany i powstało tam miejscy BOISKO i Przedpole Zamku Biskupiego – do budowy przez Henryka IV Probusa kościoła Świętego Krzyża na MAUZOLEUM Książęce.

Według danych bliskowschodnich to Wynalazcami Żelaza byli Chalibowie czyli Pepiki. W Czechach najważniejszym ośrodkiem hutnictwa Żelaza były góry Brdneńskie z zamkiem KARLSTEJN. Są archeologiczne i architektoniczne DOWODY okupacji dorzecza Odry i Wisły przez Chalibów, co suponuje Zamki Sudeckie i Jurajskie na okupację magnetytów sudeckich i jurajskiej Śmietany Hematytowej. Dane Archeologiczne i Architektoniczne mówią też o Zbrojnym Powstaniu w Przemyślu i opanowaniu przez Powstańców metalurgii Cieszyńskiej, co awansuje IMPERIALNĄ katedrę przemyską do POMNIKA ZAŁOŻENIA CHIN.

W tym świetle to Wezwanie do Wrocławia Apolla z Cieszyna byłoby Rekonkwistą Śląska. Apollo przeniósł miasto z Osobowic na Wyspy Wrocławskie, zdobył lub utworzył metalurgię stali stopowych na chromitach ślężańskich i zbudował sobie zamek Na Piasku.

Wstępem do tego była budowa tamy granitowej między Hala Targowa a Placem Bema, która ZALAŁA Chlewy Biskupie. Gdy jako komisarz WOAK zacząłem to EGZEKWOWAĆ to pokazano mi ZNALEZIONE jakoby w tych Chlewach Strzemię Frankońskie, co mnie ZATKAŁO.

Na tej TAMIE Apollo zbudował sobie na Wyspie Piaskowej ZAMEK GRANITOWY dzięki CHROMITOM sobótczańskim. To zaś pozwoliło mi na postawienie Wniosku, że WROCŁAW NA WYSPACH zbudował APOLLO przez skierowanie Widawy na Wyspy dla zbudowania kanału śluzowego na Fosie ZEWNĘTRZNEJ, co WYMAGAŁO budowy Tamy. Tama ta Zalała STARE Chlewy Biskupie, wobec czego trzeba było wbijać 10-metrowe pale i budować na nich NOWE Chlewy Biskupie, co ZANEGOWANO Strzemieniem Frankońskim.

To określa metalurgię stali STOPOWEJ jako Ślężąńską, ale produkcja Stali Zbrojeniowej została przeniesiona przez Pana DO KIELC dla zabezpieczenia jej przed Chalibami. Chronologię Pałacu Chrobrego na zamku Królewskim – obecnie Rektorat WSSP – określa Cegła Duńska PO PROMETEOMACHI z Antywilgociowym poziomowaniem granitowym.

Kraków założył Pan po przeniesieniu się do Kielc przez przeniesienie mieszkańców WAWELU do Piły na Pomorzu, gdzie zbudowali oni Taki Sam Chram tylko MUROWANY, zaś na miejscu chramu z drewna i gliny na Wawelu Pan zbudował katedrę na kolumnach z NEFRYTU z Jordanowa. Takich świątyń miało być jeszcze KILKA. Z tej racji wnoszę, że KATEDRĘ IMPERIALNĄ Pan zbudował w Kielcach, gdzie była już OBECNA katedra Kielecka Chalibów.

http://wratislavia.archeo.uni.wroc.pl/12-tom/3.pdf

Jestem PRZESTRASZONY. Na Stronie „Opactwo kanoników regularnych św. Augustyna na Piasku we… NIE MA zamku Granitowego, który oglądałem kilkakrotnie i widziałem w Sprawozdaniu Archeologicznym dr. Jerzego Romanowa zanim ZNIKNĘŁO czyli zostało Ukradzione. Z tego Pałacu jest tylko GRANITOWA BLIŹNIACZA BAZA KOLUMNOWA FAZY ROMAŃSKIEJ (Ryc. 7) której z zasobu archeologicznego UKRAŚĆ NIE MOŻNA. Tą Kradzież zgłaszałem na Policji i w Urzędzie Ochrony Państwa, ale zbywano mnie, że Nie Leży To w Ich Kompetencji – a więc Czyjej ???

Rekonstrukcja kościoła dr Jerzego Romanowa (Ryc. 17 A) jest ważna. Dr Jerzy Romanow odkrył II Kościół Zamku Granitowego jako architekturę Posejdona czyli jego zięcia Tymoteusza. Zwróciłem uwagę na bardzo zdartą posadzkę granitową hali kolumnowej Pałacu Apolla – jakby była DEPTANA ciężkimi butami Tysiące Lat ??? ale posadzkę tą ZGRUZOWANO choć takiej potrzeby nie było. Ze stratygrafii Czernera wynika, że przy III kościele Asklepiosa Ceglanego Wirydarza NIE BYŁO, wobec czego Pałac Granitowy został ROZEBRANY Za Luksemburgów przez Pieszkę, który przedłużył kościół Asklepiosa o 3 przęsła na Wschód i zbudował na miejscu Pałacu Granitowego wirydarz CEGLANY.

To ZAŁATWIA Metrykę Stonehenge jako efektu Metalurgii Stali STOPOWEJ, wobec czego zamek granitowy Na Piasku MUSIAŁ BYĆ UTAJNIONY: rozbiciem MŁOTAMI Pałacowej Posadzki Granitowej i UKRADZENIEM dokumentacji. To Rozbijanie posadzki było KAMUFLOWANIEM STONEHENGE.

To moje KATEGORYZOWANIE zostało POTWIERDZONE podczas rozbiórki Przesiąkającego nabrzeża przy moście Tumskim. Odkryto tam w fundamencie dość długi fragment laski kolumnowej bazy bliźniej - Nie Kolumny - co nagłośniłem i kazałem ZBADAĆ. Sprawę zlecono Doktorowi Lasocie, który ogłosił oną Laskę kolumnową za fragment austriackiej framugi okiennej, co było SZALBIERSTWEM. Laska ta DATUJE murowane Nabrzeże na Luksemburgów, gdy Gzyms okienny na Późnych Habsburgów. - Zostałem UKRZYŻOWANY - jak z Archiwum Sejmu Śląskiego.

https://medievalheritage.eu/pl/strona-glowna/zabytki/polska/wroclaw-miejskie-mury-obronne

Zostałem poproszony o skomentowanie: BRESSLA czyli Brama Sławy na „Widoku Wrocławia z XV wieku od strony płd-wsch w Liber Chronicarum Image 1 of 14”: Twierdziłem, że to jest miedzioryt z roku 1242, o czym świadczy rycina "Berlinki na Śluzie Nowomiejskiej. ROK 1242". PLAN WROCŁAWIA Z 1562 ROKU AUTORSTWA BARTHELA WEIHNERA jest planem Mikołaja Kopernika z roku 1525, który został ODTAJNIONY w r. 1562 w związku z budową fortyfikacji Renesansowych z bastionami WŁOSKIMI. Portal w Bastionie Polskim z cyframi słowiańskimi i arabskimi "1586" świadczy o Ukończeniu budowy fortyfikacji renesansowych.

Fortyfikacje Barokowe z bastionami Holenderskimi zaczęto budować na początki wojny trzydziestoletniej. Cesarzowa Austriacka wykupiła tereny TWIERDZY a Miasto zbudowało największe dzieło Twierdzy Wrocław NAPRZECIW CYTADELI na Dworcu Głównym: bastion Sakwowy – teraz BELWEDER.

Trudniejsza sprawa jest z malunkiem: WIDOK WROCŁAWIA Z 1536 ROKU NA WEDUCIE M. GERUNGA, IMAGE 2 OF 14. Tu jednak malarz zdradza się EKSPONOWANIEM jednych budowli i Dołowaniem innych. Nadmiernie wyeksponowana i Wycentrowana jest zbudowana przez Mikołaja Kopernika WIEŻA farna, co świadczy, że Malarzem był MISTRZ MIKOŁAJ: http://wandaluzja.pl/?p=p_209&iPageContent=2

https://marucha.wordpress.com/2021/03/07/wolne-tematy-18-2021/

Wrocław-Osobowice. Jeśli dobrze zrozumiałem pana Andaluzję, to tutaj na początku był Wrocław. Mityczny Pan przeniósł miasto na wyspy, gdzie stoi ono do dziś: https://YouTube/watch?v=yOdZ2tGfPNs //

Wandaluzja.pl: Dobrze Pan zrozumiał Wandaluzję, tylko że ja uważam teraz, że miasto przeniósł z Osobowic na Wyspy poprzednik Pana Apollo, od którego pochodzi nazwa POLSKA.

Wygląda na to, że Osobowiczanie, czując się zagrożeni przez Chalibów-Pepików, wezwali Apolla z Cieszyna. Ten zbudował zamek na Wojnowie, który skierował Odrę na Stare Miasto, gdzie zbudował TAMĘ granitową poniżej ujścia Oławy, która skierowała część wód Odry do Zewnętrznej Fosy Miejskiej na której zbudowano kanał ŚLUZOWY.

To dało Wyspę Piaskową, na której Apollo zbudował sobie zamek GRANITOWY, który masoni chcieli UKRYĆ. Z tego jest wniosek, że na Ołbinie był szkielet Pana. Na ten doskonale zachowany szkielet (Pana?) zwrócił mi uwagę jeden z forumowiczów Maruchy, wobec czego ja przemianowałem MAJESTATYCZNY grobowiec Na Piasku na grób APOLLA.
 
 
« powrót|drukuj