Skip Navigation
 

06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Skandynawska Atlantyda

SKANDYNAWSKA ATLANTYDA

Na to skojarzenie wpadłem dwukrotnie i to niezależnie do siebie. Wiedziałem, że Skandynawska Atlantyda leżała nad Ciepłym Bałtykiem, ale Szczecin to nie był z racji Nie Najlepszego połączenia wodnego z Dunajem jako RAJEM SKANDYNAWSKIM, toteż gdy za Gierka odkryto tam Słowiańską Atlantydę w postaci kamiennej grobli fortecznej z Dąbia do Łasztowni na przeciw Starego Miasta to odrzuciłem taką Skandynawską Atlantydę> Identyczny mur forteczny zbudowano w Birce-Sztokholmie. Mur szczeciński bronił Szczecina Przed Skandynawami a został zbudowany z skandynawskiego kamienia BALASTOWEGO po bitwie nad Dołężą w r. 1624 pne, po której Słowianie wycofali się za w’Odrę i Randawę na tyle późno, że Skandynawowie nie pogrzebali swych poległych. Mur Sztokholmski został zaś zbudowany po tej bitwie Przeciw Słowianom.

Mur Dąbie-Łasztownia został rozebrany przez Mieszka III na podstawie Pokoju z Henrykiem Lwem w r. 1177; Henryk zburzył wtedy Londyńskie Mury Szczecina. Mur sztokholmski został zaś zburzony przez Krzyżaków po Rzezi Sztokholmu. W II krucjacie Henryk poprowadził bowiem na Połabie 10 razy więcej krzyżowców niż cesarz na Bliski Wschód. Znany jest tylko szturm Duńczyków na fortycje Piany, ale wówczas flota angielska zdobyła Uznam i groblę forteczną D-Ł, co skapitulowało Szczecin. W r. 1183 – Duńczycy i Sasi zdobyli i zburzyli Winetę na klifach zachodniego Wolina, aby w r. 1189 WYLUDNIĆ i spalić pozbawiony murów obronnych Szczecin, który został zaludniony Frankami.

SKANDYNAWOWIE JAKO WIELCY PRZYJACIELE SŁOWIAN


Chciałbym zwrócić uwagę, że zidentyfikowałem skandynawską WALLHALĘ ze słowiańską LILA WENEDĄ dopiero po odniesieniu przez Szwedów Skandynawskiej Atlantydy do Ciepłego Bałtyku, czyli Gotisskandzy-Gdańska GOTÓW, Grudziądza GRAUDINGÓW i Bydgoszczy BURGUNDÓW.

Wcześniej uważałem, że skoro Rajem Skandynawskim był DUNAJ to Skandynawską Atlantydą była Panonia, ale wobec WYRAŹNEJ lokalizacji Wallhali w ASGARDZIE czyli Aryjskim Kijowie odpuściłem na rzecz Bydgoszczy, która nazwała się po aryjsku SAMARKANDĄ czyli Wielkim Miastem, którą to nazwę Ariowie przenieśli nad Dniepr jako ASGARD a Słowianie nadali miastu nad Brdą nazwę WENEDA od Wandaluza, skąd Wenedowie-Wandalowie.

WIZYGOCI dostarczali rudę szwedzką do Gdańska dla metalurgii kaszubskiej a OSTROGOCI do Elbląga i Torunia dla metalurgii Powiślańskiej. Tam Wizygoci ładowali żelazo Kaszubskie, które wieźli Kanałem Przemysłowym-BURSZTYNOWYM na Dunaj lub Notecią do Łaby a Ostrogoci żelazo Powiślańskie, które wieźli Prypecią na Dniepr, co SPYCHA nazwę Wallahala do II tysiąclecia pne.

Ponieważ Bydgoszcz była NAJWAŻNIEJSZYM portem śródlądowym Europy to Krzyżacy chcieli tam przenieść swą Stolicę, nadając nawet jej nazwę OSTER ROM, która utrzymała się w Wyszogrodzie jako OSTROMECKO. Na to nie zgodziła się jednak Feudalna Europa, wobec czego Krzyżaczy i Cesi ZBURZYLI Wspaniałą Bydgoszcz, która nie została odbudowana do dziś.

Z WENEDY czyli Wielkiej Wenecji zachowały się tylko Młyny Rothara, które Niemcy zwali Koszarami Polskimi a ja INNACHOSA, co łatwo sprawdzić po dendrologii szachulca, który Rothar wzmocnił konstrukcją stalową, oraz książęcy pałac PRZECŁAWY jako Więzienie Pruskie. KRYSPIN Niemcy przebudowali przemysłowo a fundamenty rozebranej przez Krzyżaków WALLAHALI Lili Wenedy komunistyczni generałowie ukryli za niemieckie pieniądze pod NAJWIĘKSZĄ OPERĄ NA ŚWIECIE.

Po ogłoszeniu przeze mnie TEJ Skandynawskiej Atlantydy zaczęto ją odnosić do WOLINA w Mojej Kwalifikacji. Wolin nie był jednak europejskim i światowym potentatem metalurgicznym a w Gdańsku nie ma skandynawskiego kamienia balastowego, gdyż na statki do Gdańska ładowano rudę lub Osmund.